چگونه در جنگل زنده بمانیم؟ _ کمپ در جنگل

چگونه در جنگل زنده بمانیم؟

زنده ماندن در جنگل زنده ماندن در جنگل

به نظر می رسد جنگل یک محل سرگرم کننده برای بازدید ، تفریح و شاید حتی یک مکان عالی برای کمپینگ باشد ، اما اکثر مردم زمانی که درباره کمپ در جنگل صحبت می کنند ، منظورشان ، سپری کردن اوقاتی مشابه زندگی در شهر است ، این در حالی است که کمپینگ در جنگل دارای شرایط خاصی است و باید حداقل هایی رعایت شود ، ممکن است در جنگل گم شوید ، در این صورت چه می کنید؟

آیا می خواهید در جنگل بدون هیچ اطلاعاتی از این که چگونه باید زنده بمانید ، گم شوید؟ ، قطعا” پاسخ شما نه است. در این مقاله قصد داریم ، به شما آموزش دهیم که چگونه باید امنیت خود را در جنگل حفظ نمایید.

 

سرپناهی پیدا کنید!

اگر در هنگام کمپ در جنگل ، گم شدید و فکر می کنید ، ممکن است مدت زمان نسبتا” طولانی را باید در آن سپری کنید ، قطعا” باید سرپناهی برای خود بیابید. توجه داشته باشید که نباید زمان زیادی را برای ساختن سرپناه سپری کنید ، چرا که شما قصد ماندن طولانی مدت در آن مکان و جنگل را ندارید و باید دائم در حال حرکت باشید ، بنابراین باید پناهگاه ساده ای برای خود بسازید( یا پیدا کنید ) که بتواند از شما در برابر عناصر طبیعی و خطر حمله حیوانات حفظ کند.

زنده ماندن در جنگل زنده ماندن در جنگل

یکی از بهترین پناهگاه هایی که می توانید در جنگل برای خود بسازید ، پناهگاه مخروطی است. برای ساختن این پناهگاه باید ، ابتدا شاخه های بلند درخت را جمع آوری کنید ( ۱۰ تا ۱۵ مورد کافی است ) ، بعد از انجام این کار باید این شاخه ها را طوری به هم متصل کنید که یک شکل مخروطی بوجود آید( توجه کنید که این شاخه های بلند باید مانند اسکلت برای یک ساختمان عمل کنند ). باید در هنگام ساختن سرپناه برای خود ، قسمتی از شاخه درختی که در روی زمین قرار می گیرد را در داخل خاک فرو کنید ، این مورد استحکام سرپناه شما را بالا می برد.

در هنگام ساختن سرپناه برای خود توجه داشته باشید که لازم نیست ، سرپناهی بزرگ برای خود بسازید ، تنها محیطی که بتوانید با جمع کردن پا در آن بخوابید ، کافی است.

بعد از ساختن اسکلت پناهگاه خود ( برای کمپ در جنگل ) باید به سراغ جمع کردن شاخه های کوچک و پر برگ بپردازید ، این شاخه ها را باید برای پوشاندن کامل سرپناه خود استفاده نمایید. انجام دادن این مورد باعث می شود ، پناهگاه شما گرم تر شود و از ورود بسیاری از حیوانات به حریم شخصی شما جلوگیری نماید.

آب پیدا کنید!

در حقیقت یافتن آب برای نوشیدن در جنگل آنقدر هم سخت نیست. البته باید توجه داشته باشید، آبی که برای نوشیدن می یابید ،باید قابل اطمینان باشد ، در صورتی که از سالم بودن آب اطمینان ندارید ، حتما” باید قبل از نوشیدن آب آن را بخوشانید.

می توانید برای یافتن آب از جمع آوری آب باران ، استفاده از آب رودخانه ها و یا آب گیاهان استفاده نمایید.

یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن آب مورد نیاز خود را تامین نمایید ، استفاده از سیستم تبخیر و تصفیه است. برای ساختن این سیستم باید ابتدا گودالی را حفر نمایید ، بعد از این کار باید داخل این گودال را از برگ درختان پر کنید. بعد از این مرحله باید آبی را که نسبت سالم بودن آن مشکوک هستید داخل این گودال بریزید ، بعد از این کار باید ظرفی را در مرکز گودال قرار دهید.

زنده ماندن در جنگل زنده ماندن در جنگل

بعد از انجام همه ی این کار ها باید ، بالای گودال را با نایلونی به صورت کامل بپوشانید ، به طوری که شیب آن به سمت داخل ظرف مرکز باشد ، برای ایجاد این شیب می توانید از قطعه سنگی استفاده نمایید.

 

حتما بخوانید: چگونه از حمله سگ ها جان سالم به در ببریم؟

 

غذا پیدا کنید!

دومین چیزی مهمی که باید به دنبال آن باشید ، غذا است. در جنگل انواع خوراکی های مختلفی وجود دارد ، فقط باید بدانید به دنبال چه هستید. در جنگل باید به دنبال گیاهان و میوه هایی باشید که قبلا” آنها را دیده اید یا از آن ها خورده اید ، به طور مثال می توانید از گیاهانی مانند: پونه و… ویا میوه هایی مانند: توت و… استفاده نمایید.
زنده ماندن در جنگل زنده ماندن در جنگل

توجه داشته باشید که برای تامین غذای مورد نیاز خود می توانید شکار هم بکنید! ، فقط برای کار بهتر است از قبل کمی تجربه داشته باشید. اگر یک شکارچی حرفه ای هستید و شکار هایی تا کنون کرده اید ، می توانید خیلی آسان برای خود از طریق شکار غذا تهیه نمایید ، اما در صورتی که شکارگر ماهری نیستید بهتر است از این روش استفاده نمایید.

در ابتدا باید یک چاله ، نسبتا” عمیق حفر نمایید ، سپس کافی است که روی چاله را با شاخ و برگ های شکننده بپوشانید ، بعد از این مرحله باید طعمه ای را که می خواهید به وسیله آن شکار خود را انجام دهید ، در مرکز شاخ و برگ هایی که چاله را توسط آن پوشانده اید قرار دهید. بعد از این مرحله باید صبور باشید تا شکار مورد نظرتان در دام بیفتد.

توجه داشته باشید که نباید چاله را خیلی عمیق حفر کنید ، چرا که بعد از در دام افتادن شکار نیاز دارید که آن را از چاله خارج نمایید. همچنین باید در انتخاب طعمه هوشیارانه عمل کنید تا سریع تر بتوانید شکار خود را در دام اندازید.

 

به حرکت ادامه دهید!

زنده ماندن در جنگل زنده ماندن در جنگل

توجه داشته باشید که در هنگام گم شدن در جنگل باید به دنبال خارج شدن از آن باشید و نباید تلاش های خود را متوقف نمایید. هرگز با اندیشه های منفی خود را متوقف نسازید! ، توجه داشته باشید ، تنها کسی که می تواند به شما برای خارج شدن از جنگل کمک کند ، خود شما هستید!.

یکی از راه هایی که به واسطه آن می توانید از جنگل خارج شوید ، دنبال کردن جریان آب می باشد. باید سعی کنید یک رودخانه پیدا کنید ، با دنبال کردن آب در جهتی که جاری می شود می توانید خیلی سریع از جنگل خارج شوید و یا حداقل کمک بیابید.

اگر در جنگل رودخانه ای نیافتید باید به دنبال درپایی از حیوانات باشید ، مطمئنا” حیوانات به دنبال آب  حرکت می کنند ، از این طریق هم می توانید به رودخانه و آب دست پیدا کنید.

بهترین کاری که می توانید برای حرکت انجام دهید ، این است که در طول روز حرکت کنید و کمپ در جنگل را برای شب بگذارید نمایید. توجه کنید که در روز می توانید همه موانع و خطرات اطراف خود را مشاهده نمایید ، در حالی که در حرکت شبانه امکان مشاهده و تشخیص خطرات وجود ندارد و این می تواند به شما آسیب برساند.

باید همواره از بیمار شدن ، آسیب دیدن و زخمی شدن دوری نمایید. این موضوع می تواند حتی جان شما باتوجه به موقعیتی که در قرار دارید ، به خطر اندازد.

 

حتما” بخوانید: ۱۲روش تا از احساس و فیزیک خود حفاظت کنید!

 

مراقب شکارچیان باشید!

زنده ماندن در جنگل زنده ماندن در جنگل

باید توجه داشته باشید که جنگل پر از شکارچیان و حیواناتی است که می توانند برای شما بسیار خطرناک باشند و به شما آسیب بزنند. برای این که در دام این شکارچیان و حیوانات نیفتید ، توصیه می شود خیلی سریع حرکت کنید و خیلی هوشیار باشید ، شما باید همواره آماده دفاع از خود در برابر حمله حیوانات وحشی باشید.

علاوه بر حیوانات وحشی بزرگ ، حشرات نیز می توانند باعث آسیب شما شوند. باید همواره توجه داشته باشید که برخی از حشرات موجود در جنگل سمی هستند و می توانند باعث ایجاد بیماری هایی مانند: مالاریا یا تب زرد  در شما گردند. بنابراین همواره باید قبل از پوشیدن لباس و یا کفش آنها را با دقت چک کنید تا عاری از هرگونه حشره ای باشند.

 

از خود محافظت کنید!

همواره باید به این نکته ی مهم توجه نمایید: ” اگر شما به مکانی می روید که با آن آشنایی ندارید ، مهم است که راهی برای  محافظت از خود پیدا کنید”.
زنده ماندن در جنگل زنده ماندن در جنگل

این قانون در مورد سفر به جنگل هم صادق می باشد. در هنگام سفر به جنگل باید لوازم دفاع از خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید در مواقع اضطراری از خود دفاع نمایید. در صورتی که به همراه بردن وسیله ای برای محافظت از خود در جنگل را فراموش نمودید اید می توانید از یک سنگ و یا چیزی برنده برای دفاع از خود استفاده نمایید.

برای محافظت از خود در جنگل در برابر حیوانات و خطرات ، پیشنهاد مینی بیاب استفاده از این موارد است:

باید در جنگل بسیار هوشیار باشید ، توجه نمایید در صورتی که حیوانی قصد حمله به شما را داشته باشد ، این کار را خیلی آرام و کم سر وصدا انجام خواهد داد ، لذا باید به کوچک ترین صدا ها هم مشکوک شوید و همواره برای واکنش و دفاع از خود آماده باشید.

 

مخصوص شما: ۱۴ روش دفاع شخصی که می تواند زندگی شما را نجات دهد

 

مراقب خطرات باشید!

با وجود این که شما در جنگل خیلی مراقب اطراف هستید و با دقت فراوان حرکت می کنید و سعی می کنید از خطرات دوری کنید ، ممکن است زخمی شوید ، در این مواقع مهم این است که خیلی زود برای درمان خود اقداماتی را انجام دهید.

برای مثال نیش مار به احتمال زیاد سمی است. بهترین گزینه ، با وجود این که شما از دارو و پزشکان دور هستید ، خوردن سم است. شما باید به سرعت از طریق دهان خود سم را از محل نیش زدگی خارج نمایید ، خیلی مهم است که از فرو بردن سم خودداری نمایید ، این کار می تواند باعث مرگ شما شود. در نهایت بعد از خارج کردن سم ، باید توسط آب چند بار دهان خود را شستشو دهید.

در صورتی که بخشی از بدن شما مورد جراحت قرار گرفت و زخمی بر آن وارد شد ، در اولین قدم باید آن رخم و اطراف آن را به دقت تمیز نمایید ، این کار را می توانید از طریق شستشو با آب انجام دهید. بعد از تمیز کردن زخم و اطراف زخم خود باید توسط یک پارچه ی تمیز زخم را ببندید و آن را بپوشانید. استفاده از این پیراهن تمیز می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

یک آتش ایجاد کنید!

زنده ماندن در جنگل زنده ماندن در جنگل

درست کردن یک آتش همواره برای ، جوشاندن آب ، گرم نگه داشتن خود ( در زمان کمپ در جنگل ) ، دور کردن حیوانات و… می تواند به شما کمک کند. این حقیقت را باید توجه نمایید ، که گرم ترین جنگل ها هم در شب ها می توانند بسیار سرد باشند. البته ساختن آتش در جنگل ها معمولا” آسان نیست.

برای ساختن آتش باید به دنبال چوب خشک باشید ، این چوب های خشک را می توانید از روی زمین و یا از روی درختان خشک جمع آوری نمایید. چوب های ملایم از نظر خشکی نیز می توانند به شما کمک کنند ، اما باید بدانید که این چوب ها معمولا بعد از روشن شدن آتش مورد استفاده قرار می گیرند.

برای ساختن آتش در هر زمانی و حتی در شرایط بادی ، آتش زنه ها می توانند بسیار به شما کمک نمایند ، پیشنهاد مینی بیاب ، تهیه ابزاری همه کاره است که می تواند شما را در جنگل مانند یک همراه یاری نماید:

بعد از ایجاد آتش باید آن را در حد کنترل شده ای نگه دارید ، برای این کار می توانید از شن و خاک برای خفه کردن بخشی از آتش استفاده نمایید.

در نتیجه!

در هنگام گم شدن در جنگل باید همواره آرامش خود را حفظ کنید و به خود امید دهید ، رعایت این موارد بدون شک می تواند شما را در رهایی و خارج شدن از جنگل بدون آسیب دیدگی کمک نماید.

امیدواریم که هیچ گاه در جنگل گم نشوید و همواره از سفر های خود به جنگل و کمپ در جنگل لذت ببرید. در صورتی که تجربه ای از سفر به جنگل دارید ، خوشحال می شویم در قسمت پایین ، تجربه خود را برای ما بیان کنید.

 

پیشنهاد ویژه مینی بیاب: چگونه خود را برای سفر به جنگل آماده کنیم؟

 

 

کیفیت نوشته
کامل بودن نوشته
میانگین

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

دیدگاه‌ها (0)

*
*