چگونه برای خود دوربین مخفی بسازیم؟

چگونه برای خود دوربین مخفی بسازیم؟

۱-مخفی کردن یک وب کم داخل یک وسیله تزئینی خانگی

برای ساختن یک دوربین با استفاده از این روش ، ابتدا باید یک وب کم ، تهیه نمایید. این وب نوع کم را می توانید با قیمت کمتر از ۱۰۰ هزار تومان بیابید. بعد از تهیه یک وب کم باید محل مناسبی برای نصب این  دوربین پیدا کنید ، این محل باید به گونه ای باشد که کمترین جلب توجه را داشته باشد.

چگونه ذوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

برای این کار می توانید از مداد تراش ، جعبه دستمال کاغذی ، جعبه کفش و… استفاده نمایید. باید توجه کنید که کیفیت تصویر وب کم های معمولی معمولا در حد عالی نمی باشد و اگر به دنبال تصاویر با کیفیت هستید باید از انواع با کیفیت دوربین های وب کم استفاده نمایید.

بعد از تهیه محل مناسب برای کارگذاری وب کم باید ، کاور پلاستیکی آن را جدا کنید ( این کار را با دقت انجام دهید تا آسیبی به دوربین وارد نشود). با انجام این کار ، دوربین کوچک تر می شود و به آسانی می توان آنرا جاسازی نمود.

چگونه ذوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

بعد از جداسازی کارو پلاستیکی دوربین ، باید این دوربین را جاسازی نمایید ، برای این کار باید بر روی محلی که می خواهید دوربین را در قرار دهید ، دایره ای ایجاد نمایید ، به طوری که لنز دوربین از آن بیرون بیاید ، برای ثابت نگه داشتن دوربین می توانید از چسب حرارتی استفاده نمایید( دقت کنید که چسب حرارتی به لنز دوربین نخورد ، چرا که در این صورت کیفیت تصویر بسیار پایین می آید و در ضمن پاک کردن آن نیز کار سختی است).

 

حتما” بخوانید: چگونه از حمله سگ ها جان سالم به در ببریم؟

چگونه دوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

بعد از انجام همه این کار ها باید ، وزن جعبه ای را که وب کم را داخل آن قرار داده اید ، تنظیم نمایید ، برای این کار می توانید وزنه ( یا جسم سنگینی ) را داخل جعبه قرار دهید ، این کار باعث می شود تا به آسانی بتوانید ، دوربین را در محل های مختلف قرار دهید.

چگونه دوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

بعد از جاساز دوربین در داخل یک جعبه باید ، سیم تغذیه و انتقال تصویر آن را نیز از پشت جعبه خارج نمایید. در خرید وب کم بهتر است تا به طول سیم آن توجه داشته باشید تا برای مورد استفاده شما مناسب باشد. بعد از خارج کردن سیم دوربین از پشت جعبه باید طوری این سیم را مخفی نمایید ، برای این کار می توانید از قراردادن کاغذ و … بر روی سیم استفاده نمایید ( البته توجه داشته باشید که اگر می خواهید دوربین مخفی به صورت دائمی در یک مکان قرار داشته باشد ، باید سیم آن را به صورت دائمی سیم کشی نمایید ).

چگونه دوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

سعی کنید تا دوربین مخفی خود را در معرض دسترسی افراد قرار ندهید ، چرا که ممکن است ، بر اثر برداشتن و یا استفاده از آن ، دوربین مخفی شما شناسایی شود.

همچنین می توانید به جای انجام همه این کار ها ، یکی از انواع دوربین های مخفی مینی بیاب را تهیه نمایید و فقط آنرا در محل مناسب جاسازی نمایید. با استفاده از مینی دوربین های مینی بیاب ، قادر خواهید بود تا به صورت بی سیم به دوربین متصل شوید و تصاویر را به صورت زنده مشاهده نمایید ، همچنین این دوربین ها قابلیت اتصال رم را نیز دارند ، بنابراین قادر خواهید بود تا تصاویر را بر روی کارت حافظه نیز ضبط نمایید.

۲-استفاده از گوشی همراه به عنوان یک دوربین مخفی

هر گوشی هوشمندی که بتوان نرم افزاری روی آن نصب نمود و همچنین آن گوشی امکان اتصال به اینترنت را داشته باشد ، می تواند برای این کار مناسب باشد.

چگونه دوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

به یاد داشته باشید که از این گوشی همراه برای فیلم برداری استفاده خواهید نمود ، پس نمی توان در هنگام استفاده از این گوشی همراه به عنوان دوربین مخفی ، از آن استفاده دیگری نمود. بهتر است برای این کار از گوشی ای استفاده نمایید که لازم نباشد ، به صورت منظم از آن برای کار های دیگر استفاده کنید.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که فیلم برداری و اتصال به اینترنت ، نیاز به شارژ مداوم گوشی دارد ، بنابراین به کابل شارژر گوشی هم نیاز خواهید داشت.

ابتدا باید نرم افزار اندرویدی یا IOS ای متناسب با سیستم عامل گوشی همراه خود را دانلود نمایید. برای دانلود نرم افزار های مناسب می توانید به GOOGLE PLAY ویا APP STORE مراجعه نمایید. برای این کار می توانید از نرم افزار های : IP webcam  ، MobileWebCam ، DroidCam ویا iCam استفاده نمایید.

چگونه دوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

بعد از نصب یکی از این نرم افزار ها باید توجه داشته باشید تا تمام دسترسی های لازم ، برای این نرم افزار ها را در اختیار آن ها قرار دهید.

بعد از نصب و راه اندازی نرم افزار باید ، URL مربوط به گوشی خود را در جایی یادداشت نمایید. توجه داشتخ باشید که برای اتصال به دوربین گوشی همراه خود از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ به این URL نیاز خواهید داشت.

چگونه دوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

بعد از انجام همه ی این مراحل نوبت به آن رسیده است تا گوشی همراه خود را به کامپیوتر متصل کنید و به دوربین گوشی همراه دسترسی پیدا کنید. برای این کار ابتدا اطمینان پیدا کنید که هر دو دستگاه شما ( کامپیوتر و گوشی همراه ) به یک اینترنت WIFI ذخیره شده اند.

برای اتصال به دوربین گوشی همراه خود به کامپیوتر خود مراجعه نمایید و برنامه VLC را نصب کنید. بعد از نصب و باز کردن این برنامه بر روی گزینه Open Network Stream کلیک کنید ، در صفحه باز شده از شما درخواست می شود تا URL خود را وارد نمایید ، در این قسمت باید ، URL ای را که یادداشت نموده اید وارد کنید. بعد از وارد کردن این URL به دوربین گوشی همراه خود متصل خواهید شد.

بعد از انجام همه این مراحل ، حال نوبت به آن رسیده است تا دوربین مخفی خود را به کار بگذارید ، برای این کار توجه داشته باشید که گوشی همراه باید در هنگام انتقال تصویر به شارژر متصل باشد ، لذا بهتر است دوربین را در کنار دیوار قرار دهید.

 

پیشنهاد ویژه مینی بیاب: ۱۰ توصیه ضروری برای محافظت از کودکان

چگونه دوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

برای مخفی ماندن دوربین گوشی همراه باید ، گوشی همراه خود را درون جعبه ای قرار دهید ، طوری که لنز دوربین قابلیت انتقال تصاویر محدوده مورد نظر را داشته باشد. توجه داشته باشید که برای مخفی ماندن هر چه بیشتر باید گوشی همراه را در حالت بی صدا قرار دهید.

برای انتقال تصاویر و مشاهده آن  از طریق اینترنت باید از اینترنت رمزدار استفاده نمایید ، توجه نمایید تا هرگز از طریق اینترنت های WIFI عمومی به گوشی همراه خود متصل نشوید ، چرا که در این نوع ارتباط خطر هک شدن و مشاهده تصویر دوربین بسیار بیشتر است.

در مرحله آخر برای ذخیره کردن تصاویر منتقل شده به کامپیوتر می توانید از برنامهWindows Movie Maker  ویا iVideo استفاده نمایید ، در صورتی که از قبل این نرم افزار ها را نصب کرده اید برای یافتن این برنامه ها کافی است در قسمت جستجو نام آن ها را تایپ کنید.

مراقب رعایت قوانین باشید!

چگونه دوربین مخفی بسازیم؟ چگونه دوربین مخفی بسازیم؟

توجه داشته باشید که بنابر قوانین جمهوری اسلامی ایران ، نصب دوربین مداربسته مخفی به هر نحو (در محیط های مشاع یا خصوصی) نیازمند مجوز است. در صورت شکایت به واسطه نصب دوربین مخفی حتی در منزل خود فرد، این موضوع می تواند به پرداخت جریمه یا تعقیب قضایی منجر شود.

 

پیشنهاد ویژه : ۱۴ روش دفاع شخصی که می تواند زندگی شما را نجات دهد

 

کیفیت نوشته
کامل بودن نوشته
میانگین

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاه‌ها (۰)

*
*