مخوف ترین سلاح های نینجا به همراه عکس

سلاح های نینجا

همان طور که می دانید ، نینجا ها را می توان جنگجویانی در نظر گرفت که تخصص آن ها در انجام کارهایی مانند: نفوذ به خط دشمن ، عملیات های خراب کارانه ، ترور و… بوده است. طبیعتا” برای انجام سریع ، پنهان و همین طور موفقیت آمیز ماموریت های مختلف ، نینجا ها نیاز به استفاده از سلاح های خاصی داشتند ، که بتوان به راحتی آن ها را حمل نموده و به سرعت دشمن را از پای در آورد. در ادامه این مقاله قصد داریم تعدادی از مخوف ترین سلاح های نینجا ها را به شما معرفی کنیم ، که بسیار مورد استفاده قرار می گرفته اند.

۱-مواد منفجره!

سلاح های نینجا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، نینجا ها در استفاده از مواد منفجره و ساخت سلاح هایی مانند: بمب های دود زا ، بمب های نوری و… مهارت زیادی داشتند و از این سلاح ها برای انجام دادن کارهایی مانند: آتش زدن انبار مهمات دشمن ، فریب برای فرار کردن و… استفاده می نمودند. نکته جالب دیگر ، اینجا است که نینجا ها حتی توانسته بودند سلاح هایی شبیه به تفنگ های امروزی با استفاده از چوب بامبو بسازند ، که برد گلوله های آن ها نیز بسیار زیاد بوده است.

۲-دارت های سمی!

سلاح های نینجا

یکی دیگر از سلاح های مورد استفاده توسط نینجا ها ، دارت های سمی بوده است. ممکن است در فیلم ها دیده باشید که نینجا ها یک چوب تو خالی دارند که با استفاده از آن و دارت هایی که پرتاب می کنند ، دشمنان را به سرعت از پای درآورده و مغلوب خود می نمایند. این دارت های سمی در واقعیت هم توسط نینجا ها مورد استفاده قرار می گرفته است ، البته کاربرد دیگر این نوع سلاح ، کمک به مخفی شدن در زیر آب و تنفس می باشد.

۳-کیوکتسو شوگی!

سلاح های نینجا

این سلاح در واقع یک چاقوی متصل به طناب است ، که در انتهای آن یک حلقه فلزی به کار رفته است. نینجا ها با استفاده از قسمت فلزی این سلاح ، ابتدا حواس دشمن را پرت نموده و سپس با استفاده از قسمت تیز سلاح به آن ها حمله می کردند. چاقوی این اسلحه ، دارای یک تیغه خمیده است که به منظور افزایش آسیب به دشمن طراحی شده است.

۴-شوریکن!

سلاح های نینجا

یکی از مشهورترین سلاح های مورد استفاده توسط نینجا ها شوریکن نام دارد ، که قطعا” شما با آن آشنایی دارید. این سلاح معمولا” به شکل ستاره های چند پر ساخته شده و به صورت پرتابی مورد استفاده قرار می گرفته است. نکته جالب اینجا است که نینجا ها از این سلاح برای وارد کردن آسیب های جزئی و بیشتر برای حواس پرتی استفاده می نمودند.

۵-کال تروب!

سلاح های نینجا

فیلم های اکشن زیادی وجود دارد که در آن ها ، عده ای در حال فرار ، میخ های چند وجهی به خیابان ریخته و باعث پنچر شدن ماشین پلیس می شوند. این نوع میخ ها برای اولین با توسط نینجا ها ابداع شده است که هدف از آن ، وقت خریدن برای فرار از مهلکه و همین طور کند کردن افرادی است که در تعقیب آن ها بودند.

۶-شوکو!

سلاح های نینجا

شوکو در واقع یک سلاح مخوف نینجا ها است که ۲ کاربرد متفاوت دارد. کاربرد اول آن کمک به نینجا ها برای بالا رفتن از: درخت ، دیوار و… و کاربرد دوم آن به عنوان یک سلاح در نبرد های تن به تن می باشد. این سلاح ، همان طور که از تصویر آن نیز مشخص است ، مانند یک دستکش بر روی دست قرار گرفته و در قسمت کف خود ، دارای میخ هایی تیز و برنده است.

۷-کونای!

سلاح های نینجا

کونای نیز یکی دیگر از سلاح های پرتابی نینجا ها بوده است که بر خلاف شوریکن ، ظاهری شبیه به چاقو داشته و معمولا” نینجا کارهای بسیار ماهر از آن استفاده می نمودند. اکثر سلاح های پرتابی نینجا ها ، در واقع نوعی سلاح یکبار مصرف می باشد و دقیقا” به همین دلیل ، آن ها وقت زیادی را برای تیز کردن تیغه سلاح پرتابی خود نمی گذاشتند و از این سلاح ها بیشتر برای حواس پرتی ویا کند کردن دشمنان استفاده می شده است.

۸-کاکوت!

سلاح های نینجا

یکی دیگر از سلاح های مخوف و همین طور مخفی نینجا ها ، کاکوت نام دارد ، این سلاح مانند یک حلقه بر روی یکی از انگشتان دست قرار گفته و قسمت دارای میخ های تیز و برنده در کف دست نینجا پنهان می شود ، تا در شرایط مناسب از آن برای آسیب زدن به دشمن ویا ترور شخصیت های مهم استفاده شود.

۹-سموم مختلف!

سلاح های نینجا

یک نینجای ماهر و با تجربه باید به نحوه تهیه سموم و همین طور کار با آن ها آشنا می بود. سموم مورد استفاده توسط نینجا ها از منابع: معدنی ، حیوانی و یا گیاهی تامین می شده اند و بیشتر از آن ها در تیغه های چاقو ، شمشیر و همین طور تیر های پرتابی استفاده می شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، نینجا ها سمومی به شکل پودر نیز ساخته بودند ، که از آن ها برای کور کردن موقت دشمنان در مواقع اضطراری استفاده می نمودند.

۱۰-جوته!

سلاح های نینجا

جوته در واقع یک سلاح بسیار خلاقانه است که هیچ لبه تیزی نداشته و بیشتر از آن برای خلع سلاح کردن و گرفتن شمشیر های حریف استفاده می شده است. این سلاح از یک میله و یک زائده مورب ، اندکی بالاتر از دسته خود تشکیل شده است.

۱۱-کاما!

سلاح های نینجا

یکی دیگر از سلاح های مخوف نینجا ها ، کاما نام دارد. این سلاح همان طور که از تصویر آن نیز پیداست ، شکلی شبیه به داس دارد که از آن بیشتر برای آسیب رساندن به گلوی دشمن استفاده می شده است. در برخی از مدل های دیگر ، به انتهای کاما ، زنجیری متصل می شود که وظیفه آن ایجاد حواس پرتی (مانند سلاح کیوکتسو شوگی) است.

۱۲-شمشیر نینجا!

سلاح های نینجا

شمشیر را می توان از جمله سلاح های اصلی نینجا ها به حساب آورد ، که هر نینجایی از مبتدی تا حرفه ای باید به نحوه کار با آن تسلط داشت. شمشیر های نینجا برخلاف شمشیر های سامورایی ، لبه کاملا” صاف و کشیده دارند که علت آن ، این است که نینجا ها بیشتر از شمشیر ، برای فرو بردن در بدن حریف استفاده می نمودند.

۱۳-گوساری!

سلاح های نینجا

این سلاح مخوف نینجا ها ، از یک زنجیر و دو وزنه تشکیل شده است که هدف از آن ، خلع سلاح کردن دشمن و بدست آوردن شمشیر ، نیزه ویا دیگر سلاح های طرف مقابل است. البته باید توجه داشت که نینجا ها گاهی اوقات از این سلاح برای خفه کردن حریف خود نیز استفاده می نمودند.

۱۴-سای!

سلاح های نینجا

یکی دیگر از سلاح های مخوف نینجا ها سای نام دارد. سای را می تواند بهبود یافته جوته در نظر گرفت. این سلاح یک تیغه تیز و برنده دارد و در ابتدای دسته آن از دو زائده مورب مانند استفاده شده است. کاربرد این دو زائده مانند سلاح جوته ، جهت خلع سلاح کردن حریف ، و تیغه تیز آن جهت فرو بردن در بدن دشمن طراحی شده است.

پیشنهاد می کنیم حتما” بخوانید: ۶ تفاوت اصلی سامورایی و نینجا

 

در این مقاله سعی کردیم ، سلاح های مخوف و خطرناکی که نینجا ها در زمان های قدیم ، در ژاپن از آن ها استفاده می نمودند را به شما معرفی کنیم. خوشحال می شویم در قسمت زیر نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*