با ۷ مورد از کشنده ترین ورزش های رزمی آشنا شوید

همان طور که می دانید ، از آغاز حیات انسان ها ، حتی تا به امروز ، مبارزه جزو جدایی ناپذیر زندگی بوده و همواره انسان ها برای اثبات قدرت ، برتری ، اختلافات سیاسی ، مذهبی و صدها دلیل دیگر به مبارزه با دیگر هم نوعان خود پرداخته اند. امروزه نیز در باشگاه های ورزشی ، هنرهای رزمی متفاوتی ، بسته به نوع علاقه افراد ، به آن ها آموزش داده می شود ، که هدف از آن بیشتر برای آماده سازی جهت شرکت در مسابقات ویا کمک به سلامت بدن می باشد ؛ در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با ۷ مورد از کشنده ترین ورزش های رزمی آشنا کنیم ، بنابراین حتما” تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

۱-بوکس

کشنده ترین ورزش های رزمی

در این ورزش رزمی ، مبارزه بین دو نفر که دستکش محافظ دارند اجرا می شود. دلیل استفاده از دستکش در بوکس ، کاهش شدت ضربات وارده به فرد مقابل می باشد. بوکس را می توان یک ورزش خشن و خطرناک رزمی به حساب آورد که در آن ممکن است صدمات جبران ناپذیری به جمجمه ، چشم ، دنده ها و… وارد شود. شاید برایتان جالب باشد که در برخی از کشور ها ، بوکس بدون دستکش نیز به صورت زیر زمینی اجرا می شود ؛ که در آن آسیب و صدمات (به دلیل استفاده نکردن از دستکش های محافظ) بسیار بیشتر از حالت عادی می باشد.

در ورزش بوکس فقط از دست ها برای مبارزه استفاده می شود و به همین دلیل است که پس از بوکس ، کیک بوکسینگ ابداع شد ، که به نوعی کامل تر شدن ورزش رزمی بوکس می باشد. در کیک بوکس ، ورزشکاران با ضربات پا و همین طور دست با یکدیگر مبارزه می نمایند.

۲-موی تای

کشنده ترین ورزش های رزمی

موی تای یک ورزش رزمی مشابه کیک بوکسینگ است که در قرن ۱۸ از تایلند نشات گرفته است. این ورزش رزمی از کیک بوکسینگ بسیار خشن تر و خطرناک تر است که در آن ، برای پیروزی در مسابقه می توان از مشت ، آرنج ، زانو و ساق پا استفاده نمود. نکته جالب این جاست که فنون موی تای در ابتدا برای استفاده در جنگ های تن به تن ابداع شده بود ، که بعد ها به یک ورزش رزمی تبدیل شد. در زمان های قدیم ، به دلیل اجازه داشتن ورزشکاران ، برای ضربه زدن به سر (با استفاده از زانو ویا آرنج) ، موی تای یک ورزش گشنده محسوب می شده است ، که بعدها این گونه ضربات خطرناک از آن حذف و به کار بردن آن ها ممنوع شد.

۳- MMA (ترکیب هنرهای رزمی)

کشنده ترین ورزش های رزمی

MMA را می توان ورزشی در نظر گرفت که از چین و یونان باستان سرچشمه گرفته است. در این نوع ورزش رزمی ، اجرای هر تکنیکی به غیر از: ضربات پا و زانو به سر حریف زمانی که حریف در حالت خاک قرار دارد ، کشیدن مو ، گاز گرفتن ، دست کردن در چشم ، بینی و گوش ، ضربه به اندام های تناسلی ، وارد کردن ضربه آرنج به سر حریف از بالا به پایین ، وارد کردن ضربه به گلوی حریف و وارد کردن ضربه به ستون فقرات مانعی ندارد ، که خود باعث می شود این ورزش یکی از کشنده ترین ورزش های رزمی جهان محسوب شود.

برخی از فنون مجاز و خشن MMA عبارتند از: ایجاد خفگی در حریف به هر روشی ، وارد کردن ضربات مشت پی در پی در حالت سوار بر حریف ، تکنیک پرتاب شدید حریف ، اجرای حرکت چرخشی در ناحیه مهره های گردن ، گرفتن پا و پشت گردن و ایجاد فشار شدید بر روی ستون فقرات و… .

۴-سامبو

کشنده ترین ورزش های رزمی

سامبو یک ورزش رزمی از روسیه است که به عنوان فنون نظامی به سربازان ارتش سرخ شوروی آموزش داده می شده است. این ورزش رزمی را می توان نوعی دفاع شخصی بدون استفاده از سلاح در نظر گرفت ، که تکنیک های آن ترکیبی از جودو و همین طور کشتی می باشد. در این ورزش رزمی ، معمولا” از محافظ دست و صورت استفاده نمی شود و دقیقا” به همین دلیل است که ضربات مشت ، زانو ، آرنج و پا ، در این ورزش خشن و حتی کشنده ، می تواند صدمات جبران ناپذیری را به انسان وارد نماید.

۵-نینجوتسو

کشنده ترین ورزش های رزمی

یکی دیگر از ورزش های رزمی خشن و کشنده نینجوتسو نام دارد ، که همه ی ما بارها نام آن را شنیده ایم. در نینجوتسو ، اجرای سریع و چابک فنون رزمی بسیار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و به همین دلیل است که اکثر نینجا کارها سبک وزن بوده و وزن کمی دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، در این ورزش رزمی ۱۸ مهارت مختلف به نینجا کار آموزش داده می شود ، که برخی از آن ها عبارتند از: مبارزه بدون سلاح ، مبارزه با شمشیر ، مبارزه با چوب ، استفاده از شوریکن ، مبارزه با نیزه و… .

برای تبدیل شدن به یک نینجای واقعی ، باید همه ی ۱۸ مهارت نینجوتسو را فرا گرفته و به آن ها تسلط پیدا کنید ، که یکی از سخت ترین و پر چالش ترین مورد آن ، تسلط بر هنر پالایش روح می باشد.

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید: آشنایی کامل با رشته نینجوتسو

 

۶-کنگ فو

کشنده ترین ورزش های رزمی

همان طور که می دانید ، کنگ فو از جمله هنر های رزمی چینی است ، که امروزه “ووشو” نیز نامیده می شود. نکته ی جالبی که در مورد این هنر رزمی وجود دارد، این است که اساتید قدیمی این هنر رزمی ، فقط اجازه آموزش آن را به شاگردان چینی می دادند تا این که بروسلی این قانون را نادیده گرفته و آموزش مهارت های کنگ فو را به افراد خارجی ، شروع کرد. با وجود این که هدف اصلی کنگ فو کمک به تفکر صحیح ، سلامتی و آرامش می باشد ، اما فنون و ضربات فوق العاده هولناکی در آن وجود دارد که باعث می شود ، این ورزش نیز یکی از کشنده ترین ورزش های رزمی محسوب شود.

۷-واله تودو

کشنده ترین ورزش های رزمی

این ورزش ، مجموعه ای از مهارت های رزمی مربوط به برزیل است ، که از سده ۲۰ میلادی در این کشور رواج یافت. امروزه به دلیل خشونت بالا و همین طور صدمات زیادی که برای افراد به بار می آورد ، اغلب به صورت زیر زمینی تمرین شده و مسابقات آن برگزار می شود. این ورزش رزمی قوانین بسیار کمی داشته و به نوعی می توان آن را بدون قانون در نظر گرفت و دقیقا” به همین دلیل است ، که این هنر رزمی ،  از جمله کشنده ترین ورزش های رزمی دنیا محسوب می شود.

در این مقاله ۷ مورد از کشنده ترین ورزش های رزمی دنیا را به شما معرفی کردیم ، در صورتی که ورزش دیگری را نیز می شناسید که می تواند بسیار خشن و مرگبار باشد ، حتما” در قسمت زیر کامنت کنید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*