راهی سریع برای پیدا کردن ردیاب جاسازی شده بر روی خودرو

گاهی اوقات بنا به دلایلی ممکن است مشکوک شوید که آیا در خودروی شما ردیابی کارگذاشته شده است یا نه. در این مواقع ممکن است شروع به گشتن جاهای مختلف خودرو کنید ، اما نتوانید ردیاب جاسازی شده را پیدا کنید. در این مواقع اصلا” جای نگرانی وجود ندارد. کافی است تکنیک هایی که در ادامه به شما آموزش می دهیم را انجام دهید تا بتوانید به سادگی ردیاب کارگذاشته شده بر روی خودروی خودتان را پیدا کنید. بنابراین حتما” تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

۱-یک چراغ قوه تهیه کرده و دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید!

دفترچه راهنمای خودرو

اگر با قسمت های مختلف خودروی خودتان زیاد آشنا نیستید ، بهتر است ابتدا ، دفترچه راهنمای خودرو را به صورت کامل مطالعه کرده ، تا با قسمت های مختلف آن آشنا شوید. همین طور برای جستجوی قسمت های مختلف خودرو نیاز به یک چراغ قوه نیز خواهید داشت که به همین علت باید یک مورد تهیه کنید.

۲-زیر خودرو را بررسی کنید!

ردیاب مخفی خودرو

از آنجایی که احتمالا” شخصی که قصد ردیابی شما را داشته به داخل خودرو شما دسترسی نداشته است ، بهتر است ابتدا از گشتن قسمت های زیر خودرو شروع کنید. برای این کار چراغ قوه را روشن کرده و به خوبی قسمت های مختلف زیر ماشین را مورد بررسی قرار دهید. معمولا” از آنجایی که همه ی ردیاب ها از سیگنال های GPS استفاده می کنند و آهن با ضخامت زیاد مختل کننده موقعیت یابی است ، ردیاب ها در قسمت های حاشیه زیر خودرو نصب می شوند. بنابراین به این قسمت ها بیشتر توجه کنید.

در هنگام جستجو برای پیدا کردن ردیاب ، باید به دنبال یک باکس و یا آنتن مشکوک باشید. اگر چیز مشکوکی را مشاهده کردید ، ابتدا آنرا با دفترچه راهنمای خودرو چک کرده و سپس سعی کنید آن را جدا کنید. چرا که اغلب ردیاب هایی که زیر خودرو متصل می شوند ، آهنربایی هستند و با کمی سعی کردن می توانید آن را از سطح جدا کنید. توجه داشته باشید که سطح زیر مخزن سوخت نیز معمولا” جای مناسبی برای نصب ردیاب آهنربایی است ، بنابراین بررسی آن قسمت را فراموش نکنید.

۳-چرخ ها را خوب بررسی کنید!

پیدا کردن ردیاب

گلگیر خودرو ، معمولا” مکانی مناسب و معمول برای ردیاب جاسازی شده است. بنابراین این قسمت را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. در صورت نیاز می توانید چرخ های خودرو را باز کرده و به دقت این قسمت ها را بازرسی کنید. توجه داشته باشید که در برخی از خودرو ها ، در قسمت پشتی چرخ یک حسگر سیمی قرار دارد که اشتباها” نباید آن را جدا کنید.

۴-داخل سپرها را بررسی کنید!

یافتن ردیاب

سپرهای جلو و عقب خودرو به علت این که توخالی هستند ، معمولا” محل مناسبی برای نصب ردیاب ها به شمار می آیند. این قسمت ها را حتما” در بازرسی های خود ، مورد بررسی قرار دهید. در برخی از خودرو ها ممکن است سیم کشی هایی از این قسمت به داخل خودرو انجام شده باشد ، بنابراین این گونه موارد را حتما” با دفترچه راهنمای خودرو چک کنید.

۵-سقف خودرو را مورد بررسی قرار دهید!

جاساز ردیاب

ممکن است از خودتان این سوال را بپرسید که مگر می شود بر روی سقف خودرو ردیاب کار گذاشت؟ ، در پاسخ باید به شما بگوییم که : بله ، در خودرو هایی که SUV هستند و یا مجهز به سان روف هستند ، گاهی اوقات دیده شده است که ردیاب جاسازی شده بر روی سقف آنها قرار داشته است. بنابراین اگر خودروی SUV دارید و یا خودرویتان مجهز به سان روف است ، حتما سقف و شیار های سان روف را مورد بررسی قرار دهید.

۶-داخل کاپوت را بگردید!

جاساز ردیاب خودور

معمولا” کاپوت محلی است که به صورت مرتب توسط شما مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین بسیار بعید است که ردیاب در این قسمت جاسازی شده باشد. اما برای اطمینان بیشتر ، بهتر است این قسمت را نیز مورد بررسی قرار دهید. اگر یک ردیاب به صورت سیم کشی شده بر روی خودرو نصب شده باشد ، باید سیم های آن از باتری خودرو خارج شده باشد. بنابراین با دنبال کردن سیم های خارج شده از باتری خودرو می توانید ردیاب های سیم کشی شده را به سادگی پیدا کنید.

۷-صندلی های خودرو را بازرسی کنید!

یافتن ردیاب خودور

در اولین مرحله از جستجوی فضای داخلی خودرو برای پیدا کردن ردیاب جاسازی شده ، صندلی های ماشین را مورد بررسی قرار دهید. معمولا” زیر روکش صندلی ها و فضای خالی بین کف خودرو و صندلی ها مکانی مناسب برای قرار دادن ردیاب است. توجه داشته باشید که در برخی از خودرو ها ممکن است ، زیر صندلی ها سنسور  و تجهیزات گرمایشی قرار گرفته باشد ، بنابراین قبل از جدا کردن هر قطعه ای ،حتما”  آن را با دفترچه راهنمای خودرو چک کنید.

۸-زیر داشبورد را بررسی کنید!

ردیاب در داشبورد

با استفاده از چراغ قوه ، زیر داشبورد راننده و شاگرد را چک کنید. همین طور برای بررسی کامل تر ، درب قسمت زیر داشبورد راننده را جدا کرده و به دنبال سیم هایی باشید که به دیگر سیم ها به صورت دستی گره خورده باشند و آنها را تا منبعشان دنبال کنید.

در صورتی که سوالی در ارتباط با نحوه چک کردن زیر داشبورد دارید ، زیر این نوشته برای ما کامنت کنید تا پاسخ آن را تقدیم شما نماییم.

۹-قسمت پشتی خودرو فراموش نشود!

پیدا کردن ردیاب

از آنجایی که معمولا” ردیاب ها در داخل محفظه های فلزی به درستی کار نمی کنند ، قسمت زیر پنجره عقب خودرو نیز می تواند برای کارگذاشتن ردیاب خودرو ، مورد استفاده قرار بگیرد ، بنابراین این قسمت را از قلم نیندازید. چک کردن صندوق عقب هم می تواند در مرحله بعدی به شما کمک کند. در هنگام بررسی صندوق عقب خودرو ، چاله تایر یدک را فراموش نکنید.

۱۰-از یک فرکانس یاب استفاده کنید!

فرکانس یاب

استفاده از یک دستگاه فرکانس یاب هم می تواند در پیدا کردن ردیاب جاسازی شده در خودرو به شما کمک کند. این گونه فرکانس یاب ها بر روی خود دارای نشان گر هایی هستند که در صورت نزدیک شده به دستگاهی که تولید فرکانس می کند روشن می شوند و شدت و ضعف سیگنال را به شما نشان می دهند. توجه داشته باشید که برخی از دریاب های خودرو در هنگام پارک و ساکن بودن خودرو در حالت Sleep قرار می گیرند و سیگنال قوی ای تولید نمی کنند. بنابراین بهتر است از این دستگاه ها در هنگام حرکت خودرو و یا بلافاصله بعد از ایستادن آن استفاده کنید. سعی کنید در هنگام استفاده از فرکانس یاب ، هیچ دستگاه سیم کارتی در خودرو وجود نداشته باشد. می توانید فرکانس یاب مورد نیاز خود را از طریق لینک زیر تهیه کنید.

فرکانس یاب CC308+

۱۱-از یک فرد متخصص کمک بگیرید!

متخصص ردیاب

در صورتی که تا این مرحله موفق به پیدا کردن ردیاب در خودرویتان نشده اید ، به احتمال ۹۰% ، ردیابی در خودروی شما وجود ندارد. اما در صورتی که هنوز هم به وجود ردیاب بر روی خودرو مشکوک هستید می توانید خودرو را به فرد متخصصی برای بررسی مجدد نشان دهید. این فرد متخصص می تواند یک نصاب ردیاب ویا یک سیم کش خودرو باشد.

در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل روش های پیدا کردن ردیاب کارگذاشته شده بر روی خودرو را به شما آموزش دهیم. در صورتی که هر سوالی راجع به نحوه یافتن ردیاب های نصب شده بر روی خودرو دارید ، می توانید زیر این نوشته از ما بپرسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 3]

دیدگاه‌ها (11)

*
*

  ali.shah پاسخ

  سلام.درداخل منزل مسکونی آیا می شودفهمید که از قبل دوربینی کار گذاشته بوده ولی الآن نیست.

   مینی بیاب پاسخ

   سلام علی عزیز،
   اگر دوربین در محل نباشد امکان کشف آن وجود ندارد و تنها اگر دوربین مداربسته در محل داشته اید می توانید از طریق آرشیو تصاویر بررسی کنید.
   پرتوان باشید

  ali.shah پاسخ

  بانور فلاش موبایل میشه دوربین مخفی پیدا کرد

  علی رضا پاسخ

  باسلام موبایل من روزانه پیغام میدهد ۳ ردیاب ۱۷۰ بار متوقف شد این ردیابها کجاست خوهش میکنم کمکم کنید

   مینی بیاب پاسخ

   سلام علی رضا عزیز،
   متوجه سوالتان نشدیم ، لطفا برای راهنمایی بهتر ، کمی بیشتر توضبح دهید که پیام ها چگونه برای شما ارسال می شود؟
   پرتوان باشید

  سجاد پاسخ

  سلام،یه سوال داشتم با اشعه ایکس که در گمرکات برای بازرسی ماشین ها استفاده میشه میتوان ردیاب خودرو را پیدا کرد؟

   مینی بیاب پاسخ

   سلام سجاد عزیز،
   بله امکان پیدا کردن ردیاب با استفاده از اشعه X ، وجود دارد
   پرتوان باشید

  محمود پاسخ

  راهی که آسان بتوان دوربین یا میکروفن در ماشین پیدا کنی

  رضا پاسخ

  سلام ايا راهي هست بفهمم داخل ماشينم دستگاه شنود كار شده يا نه؟

   مینی بیاب پاسخ

   سلام رضای عزیز،
   بله، در این مقاله به صورت مفصل این موضوع را بررسی کرده ایم
   پرتوان باشید