۱۰ مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

همان طور که می دانید چاقو های مختلف ، همگی می توانند کشنده باشند ، اما چاقو های تاکتیکی به دلیل طراحی خاص تیغه ، قادر هستند صدمات شدیدتری در مقایسه با چاقو های معمولی وارد کنند. از همین رو ، از این نوع چاقو ها بیشتر برای مقاصد نظامی و درگیری های تن به تن در جنگ ها استفاده می شود. در ادامه این مقاله ، قصد داریم ۱۰ مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی را به شما معرفی کنیم ، بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید.

۱- چاقوی Mark I Trench

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

یکی از مرگبارترین چاقو هایی که تا به حال ساخته شده است ، چاقوی Mark I Trench است ، که در طول جنگ جهانی اول توسط سربازان آمریکایی مورد استفاده قرار می گرفت. این چاقو ، همان طور که از تصاویر آن نیز پیداست ، بر روی دسته خود دارای پنجه بوکس است  ، که موجب می شود چاقو راحت تر در دست جا گرفته و احتمال سر خورد و سقوط آن از دست بسیار کاهش یابد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، در جنگ جهانی دوم نیز از این سلاح برای نبرد های تن به تن استفاده می شده است.

۲-چاقوی Stiletto

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

چاقوی Stiletto یک چاقوی ایتالیایی است ، که قبل از محبوبیت در سراسر دنیا و استفاده از آن توسط نظامیان ، یک سلاح سرد برای سارقان ایتالیایی محسوب می شده است. این چاقو دارای یک تیغه ی بلند و کشیده است ، که ظاهری شبیه به خنجر داشته و نوک تیز آن اجازه می دهد تا به راحتی به عمق بدن نفوذ کند. چاقوی Stiletto قادر است ، که زخم هایی بسیار عمیق و کاری بر روی بدن به جا بگذارد و به همین دلیل است ، که یک چاقوی بسیار خطرناک محسوب می شود.

۳-چاقوی Push dagger

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

یکی دیگر از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی ، که امروزه بیشتر از آن برای دفاع شخصی استفاده می شود ، چاقوی Push dagger است. همان طور که از تصاویر این محصول نیز پیداست ، فرم کلی این چاقو T مانند است ، که موجب می شود به راحتی در دست قفل شده و خلع سلاح کردن آن غیر ممکن باشد. تیغه کوتاه ولی ضخیم این چاقو به قدری خطرناک است ، که می تواند صدمات جبران ناپذیری به افراد وارد کند.

۴-چاقوی Machete

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

Machete یک چاقوی فوق العاده قدرتمند و بزرگ است ، که تیغه ای بسیار ضخیم و بلند داشته و برندگی آن مثال زدنی است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، در زمان های قدیم از این نوع چاقو برای برش گوشت توسط قصابی ها استفاده می شده است ، که بعد ها با ایجاد تغییراتی در آن ، به یک چاقوی تاکتیکی تبدیل شده است.

۵-چاقوی Karambit

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

چاقوی کارامبیت در واقع یک چاقوی فیلیپینی است ، که به تیغه کشنده و خمیده خود معروف است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، این چاقو قبل از این که در سایر نقاط جهان نیز رایج شود ، به عنوان یک ابزار کشاورزی و گاها” سلاحی برای دفاع شخصی مورد استفاده قرار می گرفته. این نوع چاقو ، بیشتر توسط نیروهای ویژه نظامی و برای عملیات های نفوذ مورد استفاده قرار می گیرد.

۶-چاقوی Bowie

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

چاقوی Bowie ، یکی دیگر از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی محسوب می شود ، که تیغه ای بسیار پرقدرت و برنده دارد. از این نوع چاقو ، امروزه بیشتر به عنوان یک چاقوی شکاری استفاده می شود. اما در زمان های نه چندان دور ، کاربرد آن به عنوان یک چاقوی نظامی بوده است.

۷-چاقوی Gut Hook

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

یکی دیگر از چاقو های تاکتیکی کشنده ، که از نظر طراحی تیغه بسیار خاص است ، چاقوی Gut Hook می باشد ، که بر روی نوک خود دارای یک تسمه بر است. این چاقو به دلیل طراحی بسیار خاص خود ، می تواند جراحت های بسیار عمیق و مرگباری بر روی بدن ایجاد کند. از همین رو ، این چاقو بیشتر توسط نیروهای ویژه و عملیات مخفی مورد استفاده قرار می گیرد.

۸-چاقو های پروانه ای

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

ممکن است بگویید که چاقوهای پروانه ای خطرناک نیستند و صرفا” جنبه نمایشی دارند ، اما باید بدانید که این چاقوی منحصر به فرد ، با طراحی خاص خود ، از جمله کشنده ترین چاقو های تاکتیکی است که می تواند صدمات شدیدی به انسان وارد کند. چاقو ی پروانه ای دارای یک تیغه دو لبه و کشیده است ، که بر روی یک دسته دو تکه سوار شده.

۹- چاقوی Full tang

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

چاقو های فول تانگ ، از جمله چاقو های بسیار مقاوم و پر قدرت هستند که در آن ها ، فلز استفاده شده در ساخت تیغه تا انتهای دسته ادامه دارد. اغلب چاقو های تاکتیکی تولید شده برای نظامیان ، ساختار فول تانگ دارند تا طول عمر و ماندگاری آن ها دوچندان شود. این نوع چاقو ها بسته به نوع طراحی تیغه خود ، می توانند بسیار کشنده بوده و زخم هایی کاری بر روی بدن ایجاد نمایند.

۱۰- چاقوی straight razor

10 مورد از مرگبارترین چاقو های تاکتیکی

چاقوی straight razor یک چاقوی تاشو با تیغه ای صاف و بسیار برنده است ، که به عنوان یک سلاح مرگبار عمل کرده و در نبرد های تن به تن ، گاها” توسط نظامیان مورد استفاده قرار می گیرد. تیغه این نوع چاقو به تیزی بیش از حد معروف است ، به طوری که با استفاده از آن به راحتی می توانید حتی موهای صورت خود را نیز اصلاح کنید.

پیشنهاد می کنیم حتما” بخوانید: ۱۱ مورد از شمشیر های افسانه ای تاریخ

 

در این مقاله سعی کردیم ۱۰ مورد از مرگبارترین و کشنده ترین چاقو های تاکتیکی را به شما معرفی کنیم ، در صورتی که در ارتباط با این موضوع سوالی دارید ، ویا چاقوی دیگری را می شناسید که می تواند این لیست را کامل تر کند ، خوشحال می شویم در قسمت زیر کامنت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]

دیدگاه‌ها (0)

*
*