چگونه امنیت ایمیل های خود را با سه مرحله ساده تامین کنیم؟

چگونه امنیت ایمیل های خود را با سه مرحله ساده تامین کنیم؟

تامین امنیت ایمیل تامین امنیت ایمیل

آیا می توانید تصور کنید که چه حجمی اطلاعات با هک کردن حساب ایمیل شما می تواند به دست هکرها بیفتد؟، حجم زیادی از اطلاعات شخصی شما که غیرقابل توصیف است. برای همین دلیل کارشناسان مینی بیاب توصیه می کنندکه حساب ایمیل خود را آسیب پذیر رها نکنید و با انجام این مراحل سریع و آسان ، امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید.

برای امنیت ایمیل خود باید مراحل زیر را به سادگی دنبال کنید:

۱.به گزینه تنظیمات مراجعه کنید!

ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید ، بر روی عکس پروفایل خود (اگر عکس قرار داده اید) در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید ، اکنون با انتخاب گزینه Google Account به داشبورد خود بروید و بر روی گزینه Sign in to Google  که در زیر منوی sign-in & Security قرار دارد کلیک کنید.

۲.یک رمز قوی برای حساب خود بسازید.

مطمئنا” شما یک رمز ضعیف برای حساب کاربری خود نمی خواهید. همه مواردی را که مقاله با عنوان “اشتباهات در رمز گذاری” بیان می شود را مطالعه کنید تا قادر باشید یک رمز غیر قابل نفوذ برای حساب کاربری خود بسازید.

بعد از مراجعه به محل صفحه گفته شده باید روی گزینه Password کلیک کنید. حال باید رمز قبلی خود را وارد کنید و بعد رمز جدید خود را ، که یک رمز قوی و غیر قابل نفوذ می باشد را وارد نمایید.

پیشنهاد ویژه ما به شما: ۷ اشتباه در انتخاب رمز گذاری که شما را هدف خوبی برای هک شدن می کند

 

انتخاب رمز قوی انتخاب رمز قوی

۳.تایید دو مرحله ای را فعال کنید.

با فعال کردن این گزینه شما برای دسترسی به حساب کاربری خود هم به رمز و هم به تعیین هویت نیاز دارید. همین مورد امنیت ایمیل شما را چندین برابر می کند. در این مورد تایین هویت شما با تلفن همراه هوشمند شما ، از طریق ارسال پیام کوتاه یا برقراری تماس برای خواندن کد تایید انجام می شود.

برای فعال کردن این گزینه باید بعد از کلیک روی عکس پروفایل خود و وارد شدن به داشبورد ( از طریق Google Account) ،گزینه  signing in to google را ، از زیر منو Sign-in & Security انتخاب کرده و گزینه ی ۲-Step Verification را از حالت off به on تغییر دهید.

بعد از انجام این مرحله باید ، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید(البته اگر از حساب ایمیل خود در تلفن همراه استفاده می کنید ، باید ابتدا ، دستگاه تلفن همراه خود را تایید کنید ، که با کلیک روی نوتیفیکیشن ظاهر شده به سادگی صورت می پذیرد):

تایید دو مرحله ای تایید دو مرحله ای

بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه ، شما با پیام زیر مواجه خواهید شد ، که در آن با کلیک روی گزینه “TURN ON” تایید دو مرحله ای برای شما فعال می شود و در صورتی که بخواهید به حساب ایمیل خود  از طریق دستگاه دیگری وارد( به غیر از لپ تاپ یا گوشی خودتان که حساب کاربری در آن فعال است) شوید باید کد ارسال شده به شماره تلفن همراه خود را علاوه بر رمز ایمیلتان وارد کنید:

تایید دو مرحله ای رمز عبور تایید دو مرحله ای رمز عبور

این بدان معنا است که اگر بخواهید از دستگاه دیگری( به غیر از لپ تاپ یا گوشی خودتان که حساب کاربری در آن فعال است) بخواهید به خود وارد شوید باید گوشی هوشمند شما همراهتان باشد ، در غیر این صورت قادر به تایید دومرحله ای و وارد شدن به حساب خود نخواهید بود.

لازم به ذکر است که اگر شما قبلا” از حساب ایمیل خود در لپ تاپ ، گوشی موبایل و… استفاده می کردید و حساب شما در آن فعال بود، نیازی به تایید دو مرحله در آن دستگاه نیست ، البته تا زمانی که از حساب خود خارج نشوید.

علاوه بر این موارد گفته شده باید ، در هنگام دریافت ایمیل ها هم هشیار باشید. یکی از روش هایی که امروزه بسیار توسط هکر ها برای هک کردن کامپیوتر شخصی افراد به کار گرفته می شود ، ایمیل های فیشینگ(ماهی گیری) است که در ادامه در مورد آن ها توضیح می دهیم.

ایمیل های فیشینگ ایمیل های فیشینگ

ایمیل های فیشینگ ، ایمیل هایی هستند که در طی ارسال آن توسط هکر ها از شما درخواست می شود که روی یک لینک کلیک کنید ، در این موارد هکر ها معمولا ” از نام های معتبر استفاده می کنند.در این موارد برای امنیت ایمیل خود باید هوشیار و حرفه ای رفتار کنید.

به طور مثال ممکن است که ایمیلی به شما ارسال شود که طی آن ظاهرا” گوگل از شما درخواست کرده است که برای تکمیل اطلاعات خود روی یک لینک کلیک کنید یا مثلا” ایمیلی دریافت کنید که در آن به شما اعلام می شود ، شما جایزه ای برنده شده اید و باید برای طی مراحل بعدی روی یک لینک کلیک کنید.

در صورتی که با ایمیل هایی به این صورت مواجه شک نکنید که این ایمیل تقلبی است و هدف از آن سو استفاده کردن از شما و اطلاعات شما می باشد ، همچنین توجه داشته باشید که “دلیلی وجود ندارد که در شما یک مسابقه شرکت نکرده باشید و جایزه برنده بشوید!” .

در بسیاری از موارد این نوع ایمیل های توسط بخش spam پنل ایمیل شما فیلتر شده  و به شما نمایش داده نمی شوند، البته گاهی هم ممکن است برخی از این ایمیل ها توسط فیلتر spam ، فیلتر نشوند و به شما نمایش داده شوند ، در این موارد باید هشیار باشید.

ایمیل های اسپم ایمیل های اسپم

 برای مشاهده نمونه ای از این ایمیل ها کافی است که به بخش spam پنل ایمیل خود مراجعه کنید.

به شما تبریک می گوییم ، اکنون شما می توانید به صورت کاملا” امن و با امنیت کامل از ایمیل برای ارسال و دریافت پیام های خود استفاده کنید.

به طور خلاصه باید چکار بکنید:

۱.روی عکس پروفایل خود کلیک کنید و روی گزینه sgning in to google که از زیر منو های sign-in & Security است کلیک کنید.

۲.روی گزینه password کلیک کنید و یک پسوورد قوی و غیر قابل نفوذ برای امنیت ایمیل خود انتخاب کنید. برای این که در انتخاب رمز خود حرفه ای عمل کنید می توانید از مقاله زیر استفاده کنید:

پیشنهاد ویژه ما به شما: ۷ اشتباه در انتخاب رمز گذاری که شما را هدف خوبی برای هک شدن می کند

 

۳.در همان صفحه ، وضعیت گزینه ۲-Step Verification را از Off به Onتغییر داده و با وارد کردن شماره تلفن همراه مراحل را کامل کنید.

۴.در هنگام دریافت ایمیل هوشیار باشید و قبل از کلیک روی هر لینکی از مطمئن و اصیل بودن از اطمینان حاصل کنید.

۵.ایمیل شما امن است ، حال با خیالی راحت از ایمیل خود استفاده کنید.

 

کیفیت نوشته
کامل بودن نوشته
میانگین

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاه‌ها (۰)

*
*