۱۰نوع رایج دوربین های امنیتی-مزایا و معایب آنها

۱۰نوع رایج دوربین های امنیتی-مزایا و معایب آنها

دوربین امنیتی دوربین امنیتی

امروزه ، یکی از نگرانی های مهم و بزرگ بشر ، امنیت است. و به همین دلیل است که استفاده از دوربین های امنیتی در هر مکانی یکی از موارد مهم بشمار می آید. دوربین های امنیتی را می توان بسته به نوع مصرف در انواع مختلف یافت ، که در این مقاله ۱۰ نوع از رایج ترین این نوع دوربین ها را به شما معرفی می کنیم.

 

مزایا و معایب ، ۱۰ نوع رایج دوربینهای امنیتی

۱.دوربین های PTZ

دوربین PTZ دوربین PTZ

این نوع دوربینها ، یکی از دوربینهای فوق العاده برای استفاده محیط های خارجی می باشد. دوربین های PTZ به واسطه موتور هایی که در داخل آنها تعبیه شده است می توانند به راحتی در انواع جهت ها تغییر زاویه داشته باشند. قابلیت زوم و کیفیت این دوربینها در شرایط کم نور و پر نور معمولا” خیلی خوب است.

به همین دلایل گفته شده معمولا” از این دوربینها در مکان هایی که تنها یک دوربین نیاز است استفاده می شود.

مزایامعایب
محیط بزرگی را پوشش می دهندتحت تاثیر سیستم های نوری ضعیف قرار می گیرند
قابلیت زوم فوق العاده و حرکت در هر جهت

۲.دوربین های بولت

دوربین بولت دوربین بولت

یکی دیگر از نواع دوربین های مداربسته ، دوربینهای بولت هستند که می توانید از آن ها در هر مکانی استفاده کنید. این دوربینها بیشتر برای محیط داخلی مناسب هستند چرا که می توان آن ها را روی دیوار یا سقف نصب نمود. علاوه بر محیط های داخلی ، از این نوع دوربینها می توان در محیط های خارجی نیز استفاده نمود.

در هنگام نصب این نوع دوربینها باید دقت داشته باشید که ناحیه مورد نظر شما به طور کامل توسط دوربین پوشش داده شود ، چرا که این دوربینها فقط می توانند یک ناحیه ثابت را پوشش دهند و امکان حرکت این نوع دوربین ها در جهت های مختلف از راه دور امکان ندارد.

این نوع دوربین های مداربسته ضد آب می باشد و نام آن ها (بولت) ، از شکل استوانه ای و براق آنها گرفته شده است.

مزایامعایب
ضد آب هستند. فقط یک محیط ثابت را پوشش می دهند.
قابلیت استفاده در محیط های خارجی و داخلی

۳.دوربین های گنبدی

دوربین گنبدی دوربین گنبدی

یکی دیگر از انواع دوربینهای مداربسته این نوع دوربینها می باشند. این نوع دوربین ها را می توان دوربین های غافلگیر کننده ای دانست ، با وجود این که مخفی نیستند و قابل مشاهده می باشند.

نام این دوربینها ، از شکل ظاهری آنها گرفته شده است . در این نوع دوربینها معمولا” لنز در داخل یک محفظه گنبدی شکل قرار دارد.

برخی از این نوع دوربینها ، دارای امکان چرخش از راه دور هستند در حالی که ممکن است برخی دیگر از آنها دارای این ویژگی نباشند و تنها قادر به پوشش یک ناحیه خاص باشند ، پس لازم است در هنگام انتخاب ، توجه داشته باشید که کدام مورد برای شما مناسب است.

لازم به ذکر است که این نوع دوربینها ، هم برای محیط های داخلی و هم محیط های خارجی مناسب می باشند.

مزایامعایب
 هر محیطی قابل استفاده هستند.به راحتی قابل مشاهده و شناسایی هستند.
 ضد-آب هستند.

۴.دوربین های بی سیم(Wireless)

دوربین وایرلس دوربین وایرلس

این نوع دوربینها ، دوربینهای امنیتی با کیفیتی هستند که به راحتی نمی توان متوجه آنها شد ، چرا که در نصب این نوع دوربینها از سیم استفاده نمی شود. عدم استفاده از سیم در این نوع دوربینها موجب نصب آسان این دوربینها شده است ، به طوری که شما هم می توانید به آسانی آنها در هر جایی نصب نمایید.

لازم به ذکر است که اکثر دوربینهای بی سیم IP نیستند و از روش های دیگری برای ارتباط بی سیم خود استفاده می کنند.

مزایامعایب
 قابلیت نصب سریع و آسان.برخی از آنها ضد آب نیستند.
 می توانندIP-base یا از انواع دیگری باشند .برخی از آنها برای محیط های خارجی مناسب نیستند.

۵.دوربین های مخصوص محیط های خارجی

دوربین فضای باز دوربین فضای باز

این نوع دوربینهای امنیتی تنها برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. این نوع دوربینها به گونه ای ساخته می شوند که دربرابر آب و گرد و غبار و رطوبت مقاوم باشند. این نوع دوربینها فقط قادر به پوشش یک ناحیه خاص هستند و قابلیت چرخش ندارند.

مزایامعایب
 ضد-آب هستند.برای محیط های داخلی مناسب نیستند.
 بسیار با دوام می باشند .

۶.دوربین های IP

یکی دیگر از انواع دوربینهای امنیتی که زیر شاخه دوربین های بی سیم می باشند ، دوربینهای IP هستند. این نوع دوربینها مراحل نصب بسیار ساده ای دارند. عدم نیاز به سیم و ارتباط از طریق اینترنت ، عواملی است که باعث نصب ساده و آسان این نوع دوربینها می شود.

در این نوع دوربینها انتقال تصویر از طریق اینترنت می باشد و به همین دلیل است که از این دوربینها برای ارسال تصویر در محیط های طولانی استفاده می شود. این نوع دوربینها ، هم برای استفاده در محیط های داخلی و هم محیط های خارجی مناسب هستند.

مزایامعایب
 نصب بسیار آسان.قیمت نسبتا” بالا.
 هم برای محیط های داخلی و هم خارجی مناسبند.
قابلیت ارسال تصویر از طریق اینترنت.

۷.دوربین های روز/شب

دوربینهای امنیتی روز/شب دوربینهای  قابل اطمینانی هستند ، چرا که به راحتی می توانند تغییر نور را به منظور ضبط تصاویر حتی در شب را نیز جبران کنند. این دوربینها به راحتی در نور مستقیم خورشید ، نور پس زمینه قوی و نور سفید خیره کننده عمل می کنند و تصاویر با کیفیتی را در این شرایط ضبط می کنند.

این نوع دوربینها معمولا” در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند و نصب آنها نیز بسیار ساده و آسان می باشد.

مزایامعایب
 در نور مستقیم خورشید به خوبی کار می کنند.برای محیط های خارجی مناسب هستند.
 در طول شب به خوبی عمل می کنند .

۸.دوربین های مخفی

دوربین مخفی دوربین مخفی

اینها دوربینهای منحصر به فردی هستند که به راحتی می توانید آنها را با یک خودکار ، سنسور دود ، سنسور حرکت و یا یک ساعت اشتباه بگیرید.

این نوع دوربینها در واقع دوربینهای امنیتی هستند که می توان از آن ها در محیط های داخلی و خارجی استفاده نمود. نحوه این نصب این نوع دوربینها خیلی ساده است و به راحتی می توان از آنها استفاده نمود.

برخی از دوربینها ، روی لباس افراد نصب می شوند و به هیچ وجه قابل تشخیص نیستند. انواع این دوربین ها را می توانید اینجا ببینید.

مزایامعایب
 به راحتی قابل مشاهده نیستند.می توانند باعث مزاحمت برای مردم شوند.
نصب بسیار آسان .

۹.دوربین های وری فوکال

در این نوع دوربینها از لنز های وارفوکال استفاده می شود ، به همین دلیل است که شما می توانید به آسانی بر روی تصاویر زوم کنید و در این نوع دوربینها با وجود اندازه کوچک ، کیفیت تصاویر بسیار بالا می باشد.

مزایامعایب
 قابلیت زوم و بزرگنمایی تصاویر.به یک اپراتور نیاز دارند.
بسیار دقیق هستند.

۱۰.دوربین های مادون قرمز (دید در شب)

دوربین مادون قرمز دوربین مادون قرمز

این نوع دوربینها در شرایط کم نور تصاویر بسیار واضح و با کیفیت ضبط می کنند. عملکرد خوب این دوربینهای مداربسته در شرایط کم نور به علت استفاده از ال ای دی های IR در آن ها می باشد.

مزایامعایب
تضمین بهترین امنیت در شرایط کم نور.ممکن است به یک اپراتور نیاز داشته باشند.
قابلیت مشاهده تصاویر در اپلیکیشن موبایل.

در این مقاله ۱۰ نوع از رایج ترین دوربینهای مداربسته که توسط تیم نگارش مینی بیاب جمع آوری شده اند ، به شما ارائه شد. امیدواریم که این مقاله برای شما بسیار مفید باشد و بتوانید از اطلاعات آن برای انتخاب دوربینی مناسب برای محیط مورد نظر استفاده نمایید.

 

پیشنهاد ویژه ما به شما: 10 ترفندی که افراد موفق برای حفظ آرامش در موقعیت های پر استرس انجام می دهند

 

کیفیت نوشته
کامل بودن نوشته
میانگین

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاه‌ها (۰)

*
*