۱۴ روش دفاع شخصی که می تواند زندگی شما را نجات دهد _ امنیت شخصی

۱۴ روش دفاع شخصی که می تواند زندگی شما را نجات دهد

ما همواره اخبار صدمه دیدن افراد را در طی باج گیری و یا دعوا شنیده ایم ولی همیشه این تصور را داریم که هیچ وقت این اتفاق برای ما رخ نخواهد داد و همیشه این اتفاقات برای دیگران است. اما این تصور کاملا” اشتباه است و باید به یاد داشته باشید که هیچ کسی از این اتفاقات در امان نیست و ممکن است این اتفاقات برای هر کسی اتفاق بیفتد.

کارشناسان مینی بیاب همواره این اعتقاد را دارند که همیشه و همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و بنابر همین اعتقاد ، کارشناسان مینی بیاب برای کاربران محترم مینی بیاب ۱۴ روش دفاع شخصی موثر را جمع آوری کرده اند. با استفاده از این روش ها می توانید امنیت خود را تضمین کنید.

 

۱)دستتان را درست مشت کنید!

امنیت شخصی امنیت شخصی

نکته ای که در مبارزه و دفاع شخصی هموراه از اهمیت بالایی برخوردار است ، نحوه مشت کردن دستان است. باید هنگام مشت کردن دستان سعی کنید که انگشت شصت در معرض ضربه قرار نگیرد ، این بدان معنی نیست که انگشت خود را در زیر انگشتان دیگر پنهان کنید ، این کار باعث شکستگی می شود.

کف دست خود را نیز در مبازرات دست کم نگیرید ، با استفاده از کف دست می توان ضربات بسیار محکمی وارد نمود.

 

۲)چگونه از بند رها شویم؟

امنیت شخصی امنیت شخصی

یک نکته مهم برای رها شدن از بند دست ، ایجاد کردن فضای خالی در هنگام بستن دست می باشد. اگر بدن شما هم درگیر بند باشد ، سعی کنید مرتبا” نفس عمیق بکشید تا دیافراگرم شما منبسط شود. همواره به یاد داشته باشید که ایجاد فضای خالی بین بند های بسته شدن شانس فرار را برای شما افزایش می دهد.

 

۳)چگونه از بند های چسبی رها شویم؟

امنیت شخصی امنیت شخصی

اگر دستان شما توسط چسب بسته شود می توانید خیلی راحت آنرا باز کنید. برای این کار کافی است ، قسمت نرم کف دستان خود را به هم اهرم نمایید و نیروی زیادی را وارد کنید ، با این کار خیلی آسان و سریع می توانید از این نوع بند رها شوید. مشابه همین روش را می توانید برای باز کردن چسب بسته شده به پا استفاده نمایید.

 

۴)ناحیه های آسیب پذیر بدن را به یاد داشته باشید!

امنیت شخصی امنیت شخصی

از جمله موارد مهمی که باید در دفاع شخصی با آنها آشنایی داشته باشیم نقاط حساس بدن انسان می باشد.

اگر شما از لحاظ جسمی ضعیف تر از شخص روبروی خود هستید ، باید به نقاط آسیب پذیر بدن توجه داشته باشید. در این موقعیت ها باید هر آنچه که نیرو دارید ضربه وارد کنید و باید این ضربات را به صورت هدفمند به نقاط حساس بدن وارد نمایید. به یاد داشته باشید که مکث زیاد نشانه عدم اعتماد به نفس شما است و این باعث جریحتر شدن طرف مقابل شما می شود.

 

۵)از ردیاب های حاوی دکمه SOS استفاده نمایید!

امنیت شخصی امنیت شخصی

یکی دیگر از روش هایی که می توانید برای تامین امنیت و دفاع از خود استفاده کنید ، ردیاب های شخصی می باشد. با استفاده از این ریاب ها می توانید با فشردن یک دکمه پیام اخطار برای سه شخص ارسال نمایید و می توانید موقعیت خود را در اختیار شخصی مانند والدین یا همسر خود قرار دهید.

این نوع ردیاب ها را می توانید از فروشگاه اینترنتی مینی بیاب تهیه نمایید.

 

حتما بخوانید: ۱۰ توصیه ضروری برای محافظت از کودکان

 

۶)کلمات رمزی اختراع کنید!

امنیت شخصی امنیت شخصی

در کودکی بار ها پیش امده است که کلمات و گاه یک زبان رمزی اختراع می کردید. و با استفاده از کلمات نامربوط مفهوم های خاصی را منتقل می کردید. کافی است که همین الان هم دست به این کار بزنید! . اوقاتی را برای اختراع این رمز ها با والدین و یا همسر خود سپری کنید ، مطمئنا” در آینده به کار شما خواهد آمد.

 

۷)از قطعات فلزی در دست خود استفاده کنید!

امنیت شخصی امنیت شخصی

از هر شی ای که می تواند کمک کند ، استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید از کیف پول خود به عنوان سپر ، برای جلوگیری از برخورد چاقو استفاده کنید( فقط توجه داشته باشید که نزدیک به بدن خود نگه ندارید ). از شال خود می توانید برای پرت کردن حواس شخص مقابل خو استفاده کنید ، کافی است که شال خود را به سمت صورت شخص مقابل خود پرتاب کنید. چتر ، کیسه و یا هر چیز دیگری می تواند برای تامین امنیت شخصی شما و دفاع شخصی موثر باشد.

 

۸)اسپری فلفل خود را در جای مناسبی قرار دهید!

امنیت شخصی امنیت شخصی

هرگز اسپری فلفل خود را در کیف خود قرار ندهید! . کیف شما مانند یک سیاهچاله است که به سرعت نمی توانید وسیله مورد نیاز خود را از آن پیدا کنید. توجه داشته باشید که حمله به شما همواره به صورت ناگهانی صورت می گیرد و به شما فرصتی برای یافتن اسپری از کیف نمی دهد. به همین منظور باید اسپری خود را در مکان مناسب و در دسترس قرار دهید.

توجه نمایید که خرید ، نگه داری و حمل و نقل غیر مجاز و بدون مجوز ، اسپری اشک آور ، طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران دارای مجازات تعزیری ،به صورت ۶ماه تا ۲ سال حبس می باشد.

 

حتما بخوانید: ۱۲روش تا از احساس و فیزیک خود حفاظت کنید!

 

۹)اگر دست شما گرفته شد!

امنیت شخصی امنیت شخصی

شما می توانید از قاعده ” انگشت شصت ” برای رهایی از این تله و دفاع شخصی استفاده کنید ، برای این کار باید دست خود را در جهتی که انگشت شصت ، شخص مقابل شما قرار گرفته است بکشید.باید توجه داشته باشید که این کار باید با سرعت بالایی انجام گیرد و اگر شخص مقابل شما متوجه شود که شما چه قصد انجام چه کاری را  دارید می تواند خیلی سریع با فشار دادن دست شما ، مانع از رهایی شما شود.

در صورتی که شخص مقابل شما متوجه این موضوع شد باید خیلی سریع با استفاده از زانوی خود به نقاط حساس بدن ضربه بزنید و یا با استفاده از پاشنه ی پای خود خیلی محکم روی پای شخص مقابل بزنید.

 

۱۰)اگر کسی موی شما را بگیرد!

دفاع شخصی دفاع شخصی

یکی از انواع حمله ، گرفتن موهای قربانی است. این مورد نه تنها بسیار دردناک است ، بلکه باعث می شود قربانی کنترل خود را خیلی سریع از دست دهد. برای مقابله با چنین حمله های در مرحله اول باید با دوست خود دست قربانی را از پشت بگیرید ، این به شما کمک می کند که دوباره کنترل خود و موقعیت را به دست بگیرد ، حال نوبت به آن رسیده است که از پای خود برای ضربه زدن استفاده کنید. زمانی که شخص حمله کننده دست خود را رها کرد باید ، شروع به فرار کردن کنید.

 

۱۱)اگر کسی گردن شما را بگیرد!

دفاع شخصی دفاع شخصی

در این موقعیت باید برای دفاع شخصی ، با استفاده از زانوی خود به قسمت حساس بدن ضربه وارد کنید و با دستان خود چشمان و بینی فرد مقابل را بگیرد و فشار دهید. درد این کار باعث رها شدن شما خواهد شد.

 

۱۲)در داخل آسانسور!

دفاع شخصی دفاع شخصی

همه این موضوع را می دانند که نباید با یک فرد غریبه و مشکوک وارد آسانسور شد. در صورتی که فردی مشکوک بعد از شما وارد آسانسور شد ، سعی کنید دکمه نزدیک ترین طبقه ای که  ، کسی را در آنجا می شناسید بزنید و بعد از آن طبقه مورد نظر خود را مشخص کنید.

همواره سعی کنید که در آسانسور کنار پنل دکمه ها و دکمه اعلام خطر بایستید و پشت خود را به دیوار آسانسور تکیه دهید.

حتما بخوانید: ۱۰ ترفندی که افراد موفق برای حفظ آرامش در موقعیت های پر استرس انجام می دهند

 

۱۳)در داخل خودور!

دفاع شخصی دفاع شخصی

هرگز به خودرو افزار غریبه وارد نشوید و در خودرو کنار افراد غریبه ننشینید. در صورتی که به راننده خودرو مشکوک هستید می توانید به طوری که راننده متوجه شود ، مکان ، شماره پلاک ، رنگ و نوع خودور را از طریق تلفن به والدین ویا همسر خود اطلاع دهید. در صورتی که احساس کردید این کار تاثیری نداشت از راننده بخواهید ماشین را متوقف کند ، اگر راننده مقاومت نمود گرفتن از چشم و بینی فرد مورد نظر می تواند کارساز باشد.

 

۱۴)کمک های اولیه را بیاموزید!

دفاع شخصی دفاع شخصی

در صورتی که تا کنون در دوره های کمک های اولیه شرکت نکرده اید ، حتما” این کار را انجام دهید. در برخی موقعیت ها امکان رسیدن سریع اورژانس وجود ندارد و شما باید تا رسیدن آنها یک سری کار های مراقبتی اولیه را انجام دهید.

 

برخی نکات دیگری که می تواند مهم باشند:

۱-هوشیار باشید: هدست ، هندزفری و یا صفحه گوشی همراه شما می تواند حواس شما را از محیط اطراف و خطر هایی که شما را تهدید می کند پرت کند. لذا سعی کنید استفاده از این موارد را در محیط های عمومی کاهش دهید.

۲-فاصله خود را حفظ کنید: در هنگام صحبت ، آدرس دادن و… با افراد غریبه همواره فاصله ۱/۵ تا ۲ متری از فرد مقابل را حفظ کنید ، در بسیاری از موارد رعایت این مورد می تواند ، شما را از خطر دور کند.

۳-فرار کنید: به یاد داشته باشید که لازم نیست همه فن های خود را بر روی فرد مهاجم اجرا کنید ، هدف شما تامین امنیت شخصی و محافظت از خودتان است بنابراین اگر موقعیت را مناسب دیدید حتما فرار کنید.

با استفاده از این نکات دفاع شخصی خیلی عالی و کامل می توانید از خود در مقابل افراد مهاجم محافظت نمایید.

 

حتما بخوانید: هشدار امنیتی برای محفوظ نگه داشتن فرزندتان

 

کیفیت نوشته
کامل بودن نوشته
میانگین

[تعداد: 4    میانگین: 4.8/5]

دیدگاه‌ها (۰)

*
*