تلگرام هک شده است؟-چگونه تنظیمات امنیت چت های خصوصی را فعال کنیم؟

تلگرام هک شده است؟-چگونه تنظیمات امنیت چت های خصوصی را فعال کنیم؟

امنیت تلگرام امنیت تلگرام

امروزه ما بسیار درباره لو رفتن داده ها (و اطلاعات شخصی کاربران) می شنویم. ممکن است این تصور پیش آید که ، شاید با تعویض پیام رسان مورد استفاده خود به یک پیام رسان امن مانند: تلگرام می توانید به امنیت کامل برسید ، اما ممکن است این تصور هم اشتباه باشد.

نتایج آمار بدست آمده در ایران نشان می دهد که ، شماره تلفن نزدیک به ۱۵ میلیون ایرانی و همچنین بیش از ۱۲ اکانت تلگرام به دست هکر های ایرانی هک شده یا در معرض خطر قرار گرفته است.

طبق نتایج آمار ، اکثر حملات صورت گرفته به تلگرام از طریق SMS تایید اعتبار بوده است. باید بدانیم که SMS تنها یک نقطه آسیب پذیر برای تلگرام به شمار نمی آید ، چرا که پیام رسان هایی مانند : فیس بوک ، واتس آپ ، وایبر و… هم از مکانیزم اعتبار سنجی مبتنی بر SMS استفاده می کنند.

تلگرام یکی از پیام رسان های مبتنی بر امنیت است. در این پیام رسان ، داده ها به صورت کاملا” رمزگذاری شده بین مبدا و مقصد جابجا می شوند. جالب این جاست که این رمز گذاری دو طرفه است ، و هم در مبدا و هم در مقصد توسط تلگرام صورت می گیرد.

به گفته مدیران تلگرام ، این پیام رسان دارای ۱۰۰ میلیون کاربر فعال می باشد ، که از این تعداد کاربر ۲۰ میلیون نفر در ایران از تلگرام استفاده می کنند. ممکن است این تعداد کاربر برای این پیام رسان به علت امنیت در انتقال داده به وسیله آن باشد.

 

نه تنها تلگرام ، بلکه دیگر پیام رسان ها هم قابل هک شدن هستند!

هک پیام رسان هک پیام رسان

هکر ها برای کسانی که آشنایی زیادی ندارند ، فرایند تایید مبتنی بر SMS را به کار می گیرند ، تا با استفاده از کد مجوز ارسال شده به کاربر ، همان حساب کاربری را در دستگاه های جدید فعال کند.

همچنین این کد های مجاز ارائه شده در SMS می توانند توسط هر شرکت مخابراتی دولتی و یا هر هکر دیگری که دارای مهارت های پیشرفته باشد و البته به منابع لازم هم دسترسی داشته باشد ، متوقف شود.

در صورتی که هکر ها به این کد ها دسترسی پیدا کنند می توانند حساب کاربری هر کسی را در دستگاه دیگری فعال سازی کنند.

تلگرام در این باره گفته است:

در مورد گزارش هایی که در مورد چندین حساب کاربری ، در اواخر سال جاری ، مبتنی بر متوقف کردن کد های تایید از طریق  SMS ، داده شده است . به کاربران خود در بسیاری از کشور ها هشدار داده ایم.

 

پیشنهاد ویژه ما به شما:   چگونه از گوشی هوشمند اندروید خود در برابر ویروس ها محافظت کنید؟

 

۳ ویژگی امنیتی تلگرام که ممکن است در باره آن ندانید. حتما” آنها فعال کنید!

ویژگی امنیتی تلگرام ویژگی امنیتی تلگرام

در حالی که سرویس های رمزگذاری شده دیگر هیچ ساز و کار امنیتی را برای مبارزه با چنین هک و سرقت ها توسط هکر ها و دولت ارائه نمی دهند ، تلگرام برخی از ویژگی های امنیتی را که کمتر شناخته شده است و می توان گفت که برای اولین بار پیاده سازی شده اند را فراهم می کند.

 

۱.تلگرام ، حساب های فعال شما را نمایش می دهد!

برخلاف واتس آپ و دیگر پیام رسان ها ، تلگرام این امکان را به شما می دهد تا حساب کاربری خود را در دستگاه های مختلف از حمله گوشی موبایل ، تبلیت و لپ تاپ فعال سازی کنید و دستگاه های خود را همگام نمایید.

در قسمت تنظیمات  Privacy and Security ، شما می توانید تمام دستگاه هایی که به وسیله آنها به حساب کاربری شما ورود صورت گرفته است را با IP وارد شونده ، مشاهده کنید.

همچنین تلگرام این امکان را به شما می دهد تا از این قسمت ، حساب های خود را کنترل کنید و در صورتی که ورود ناشناسی به حساب کاربری خود مشاهده کردید آن را حذف نمایید.

از این قسمت شما می توانید ، تمام وب سایت هایی را که بوسیله تلگرام وارد شده و ثبت نام کرده اید را مشاهده کنید.

 

۲.تایید دو مرحله ای تلگرام را حتما” فعال کنید!

تایید دومرحله ای تایید دومرحله ای

یک ویژگی فوق العاده دیگری که توسعه دهندگان این پیام رسان اضافه کرده اند ، تایید دومرحله است ، که به شما این اجازه را می دهد تا به حساب کاربری خود یک رمز دوم اضافه کنید. با این کار امنیت حساب کاربری شما دوبرابر می شود.

این ویژگی می تواند شما را از خطر حمله پیامکی در امان نگه دارد. چرا که هکر برای این که به رمز دوم دسترسی داشته باشد باید به حساب کاربری شما وارد شود ، که این امکان پذیر نخواهد بود.

بنابراین اگر فکر می کنید که در معرض خطر حمله هکر ها هستید و به طور کلی ، چت های مهمی در تلگرام انجام می دهید و اطلاعات مهمی جابجا می کنید ، توصیه ویژه ما به شما این است که این ویژگی را حتما” فعال کنید.

با فعال کردن این ویژگی ، حتی اگر هکر ها به رمز تایید پیامکی شما دسترسی داشته باشند ، نمی توانند حساب تلگرامی شما را هک کنند.

 

۳.از چت های مدت دار استفاده کنید!

چت های مدت دار چت های مدت دار

چت های رمزنگاری شده تلگرام که هم در مبدا و هم در مقصد رمزگذاری می شوند ، به صورت پیش فرض فعال نیستند. به خاطر همین موضوع خود شما باید این گزینه را فعال سازی نمایید.

برای استفاده از این ویژگی باید گزینه New Secret Chat را از منوی کناری تلگرام ، انتخاب کنید و سپس شخصی را که می خواهید با او چت رمزنگاری شده را انجام دهید انتخاب کنید.

این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا پیام های خود را به صورت خود تخریب شونده ارسال کنید ( می توانید زمانی از ۱ثانیه تا ۱هفته برای از بین رفتن پیام ارسال شده در نظر بگیرید). لازم به ذکر است که این نوع چت هیچ اثری روی سرور های تلگرام از خود باقی نمی گذارد (برخلاف چت های معمولی که در سرور تلگرام ثبت می شوند).

در چت رمزنگاری شده ، تلگرام به هیچ وجه اجازه فوروارد کردن پیام ها یا فایل های ارسال شده را نمی دهد، که این مورد هم به امن بودن این نوع چت ها کمک می کند.

خوب امنیت شما در پیام رسان تلگرام به صورت کامل تامین شده است ، موفق باشید.

 

پیشنهاد ویژه ما به شما: ۱۰ ترفندی که افراد موفق برای حفظ آرامش در موقعیت های پر استرس انجام می دهند.

 

کیفیت نوشته
کامل بودن نوشته
میانگین

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاه‌ها (۰)

*
*